Újgenerációs defibrillátorra gyűjtünk
Támogasd a mentők munkáját az egész országban!

1% – Legyen Neked is szívügyed az életmentés!

Rendelkezz az életmentés javára!

Segítsd adód 1%-ával Magyarország 256 mentőállomásán szolgálatot teljesítő bajtársaink munkáját, akik éjjel-nappal Érted dolgoznak!

Adószámunk: 18252831-2-43

Te is nekünk adod?

Felajánlásodból életmentő eszközöket vásárolunk az ország mentőállomásainak, így újraélesztőgéppel, defibrillátorral, lélegeztetőgéppel vagy speciális égési kötszerrel segítjük az életmentést az ország egész területén.

2023-ban több mint 574 millió Ft értékben adtunk át eszközöket bajtársaink részére.

Miért nekünk ajánld fel?

A mentők érted, mi pedig a mentőkért vagyunk - ha minket támogatsz, az életmentőket támogatod. Alapítványunk a beérkező támogatásokat átláthatóan kezelve, azok felhasználásáról rendszeresen beszámolva támogatja a mentők munkáját.

Mennyit ér az adó egy százalékom?

A nekünk felajánlott adó egy százalék átlagos értéke 8304 Ft volt az elmúlt évben. Mivel 2023-ban 40,5 ezer fő gondolta úgy, hogy az Országos Mentőszolgálat Alapítvány munkáját segíti, így a felajánlások összege kimagasló, 336 810 498 Ft volt!

Ha sokan összefogunk, akkor nagy segítséget tudunk nyújtani!

Nekünk a Te szja 1%-od is sokat számít! Köszönjük, hogy az életmentést segíted ezzel a lényegében 8 300 forintos felajánlással!

Hogyan tudok rendelkezni adóm egy százalékáról?

A személyi jövedelemadó egy százalékát legkésőbb 2024. május 21-ig lehet felajánlani, és a felajánlást az szja-bevallásoddal együtt vagy külön is benyújthatod.

Interneten keresztül:

1. Lépj be a NAV eSZJA felületére ügyfélkapun keresztül.
  2. Jobb oldalt találod az 1+1%-os nyilatkozatodat. Kattints!
  3. Töltsd ki a nyilatkozatot, add meg adószámunkat: 18252831-2-43
  4. Maradjunk kapcsolatban: kérünk add meg adataidat a nyilatkozat kitöltésekor és járulj is hozzá, hogy megkapjuk őket, így vissza tudunk jelezni, hogy mire fordítjuk az 1%-odat.
  5. Véglegesítsd és küldd be adóbevallásod. Köszönjük :)

Balával az 1% felajánlást is megoldod!

Bala a tőle megszokott szókimondó stílusban bemutatja, hogy rendelkezhetsz a mentők javára. Adó 1% felajánlás egyszerűen és gyorsan a NAV eSZJA felületén:

Papír alapon:

1. Töltsd le, nyomtasd ki, végül töltsd ki az 1% rendelkező nyilatkozatot.
  2. Maradjunk kapcsolatban: kérünk add meg adataidat a nyilatkozat kitöltésekor és járulj is hozzá, hogy megkapjuk őket, így vissza tudunk jelezni, hogy mire fordítjuk az 1%-odat.
  3. Zárd le a borítókét, írd rá adóazonosító jeled, végül írd alá a hátulját a ragasztáson túlnyúlóan.
  4. Add fel postán a lakcímed szerinti legközelebbi NAV-fióknak címezve. Köszönjük :)

FONTOS!

• Csak 1 civil szervezet, és 1 egyház vagy köztestület számára ajánlhatod fel adód 1+1%-át! Tehát évente csak egy ilyen rendelkezést tölts ki.

A rendelkező nyilatkozatot letöltheted és kinyomtathatod innen:

Ne feledd, Bala is a mentőknek adná!

Ha tehetné... de Te megteheted, így ne hagyd veszni, hiszen minden 1% számít!

Fontos, hogy a 2024. május 21-ei határidő jogvesztő. Ez azt jelenti, hogy ha ezt követően rendelkezel befizetett személyi jövedelemadód egy százalékáról, a rendelkezésed érvénytelen és késedelmedet igazolási kérelemmel sem mentheted ki.

Köszönjük, ha Alapítványunk, és így a mentők támogatása mellett döntesz!

Az Országos Mentőszolgálat Alapítványt az összes magyarországi mentőállomásért és társaikért tenni akaró mentődolgozók hozták létre 2004-ben. Hiszünk a bajtársiasságban, a józan emberi gondolkodásban és a segítségnyújtás örömében. Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) központi alapítványaként azért dolgozunk, hogy

• segítsük az OMSZ gépparkjának és berendezéseinek műszaki fejlesztését,
    • a dolgozók munkakörülményeinek javítását,
    • a bajtársak nagyobb társadalmi megbecsülését,
    • és edukációs programjainkon keresztül növeljük a lakosság elsősegélynyújtási ismereteit.

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány a Fővárosi Bíróság által 01-01-9331 nyilvántartási számon bejegyzett közhasznú alapítvány.

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány javára befolyó adományok és szja 1% felajánlások adómentes támogatások.

Támogatásod adómentes!