Újgenerációs defibrillátorra gyűjtünk
Támogasd a mentők munkáját az egész országban!

Balával megoldod! – A humor és a zene a társadalmi edukáció szolgálatában

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány társadalmi ismeretterjesztő programjával célunk elérni, hogy javuljon az újraélesztési tudás és hajlandóság Magyarországon, és minél több ember merjen cselekedni, amikor megtörténik a baj – hiszen a megfelelő tudás és egy kis bátorság birtokában bárki lehet életmentő.

A Valami Amerika szereplőivel együtt mi is hisszük, hogy a humor és a zene segít a laikus, egyszerűen és gyorsan megjegyezhető újraélesztési ismeretek elsajátításában.

• Van megoldás, ha esetleg számunkra is gondot okoz a szájon át való lélegeztetés, és hirtelen zavarunkban nem szeretnénk ilyen kontaktusba kerülni egy bajba jutott embertársunkkal - Tartsd életben!
  • Akkor sem kell paráznunk, ha nyilvánosan elérhető defibrillátort kell használnunk. Merjünk cselekedni, a mentésirányító pedig telefonon mindvégig segíti az életmentést - Ne parázz, sokkolj!
  • Ha pedig az adó 1% felajánlásról van szó, Győrfi Pál hívó szavára még Bala szíve is megenyhül - 1% - Nekünk sokat számít!

Október 16. szerte a világon az újraélesztés napja. Hazánkban átlagosan 70 ember esik a hirtelen szívhalál áldozatául – naponta. Ijesztően nagy szám ez, amely mögött valódi tragédiák állnak. Alapítványunk küldetése, hogy minél több emberhez juttassa el az újraélesztéssel kapcsolatos – szó szerint életmentő – ismereteket.

Tekintsd meg kisfilmjeinket és tudj meg többet kampányainkról - kattints a képekre!

A Bala-sorozat díjai, elismerései:

• 2015 – Arany Effie – Társadalmi célú kommunikáció
  • 2016  Civil-Díj – Legjobb kommunikációs kampány
  • 2016 Nyertes – "Keressük a legjobb adó 1% kampányt" (Adó1százalék.com)
  • 2016 – Ezüst Effie – Társadalmi célú kommunikáció
  • 2017 – Ezüst Effie – 1%-os kampány