Verspályázat - kiderült, ki a "legnagyobb arc"

Áprilisban hirdettük meg a “Bennem egy költő veszett el...” versíró pályázatunkat, amelyre az újraélesztéssel kapcsolatos rövid, de frappáns és tájékoztató műveket vártunk. Jobbnál jobb versek születtek, amelyek közül a zsűri Lamatsch Roland versét ítélte a győztesnek.

Az Országos Mentőszolgálat Alapítvány “Bennem egy költő veszett el...” versíró pályázatára az újraélesztéssel kapcsolatos versekkel lehetett nevezni.

A pályázat dedikált célja volt, hogy a vers tartalmazza a legfontosabb információt, amit a laikus újraélesztéskor tudni kell: ha valaki összeesik, oda kell hozzá menni (vészhelyzet korai felismerése), mentőt hívni, ha nincs pulzusa, 30 mellkasnyomás és 2 befúvás arányban kell az újraélesztést végezni.

Bízunk benne, hogy sokan emlékezni fognak a győztes versre, ha éppen életet kell menteni. A vers a kiírás szerint része lesz az alapítvány idei október 16-i, az Újraélesztés világnapjára tervezett online kampánynak is.

Az első helyezett, Lamatsch Roland verse

Ha egy szív megáll
Ne félj, hanem rohanjál
Soha ne tétlenkedj,